07.03.2022 Poniedziałek
REGULAMIN WYBORÓW DO SPOŁECZNEJ INSPEKCJI PRACY
W AUTOMOTIVE SYSTEMS POLAND Sp. Z o.o.
§1
Wybory członków Społecznej Inspekcji Pracy organizuje i przeprowadza Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Pracowników ZF, działajcy w ZF Automotive Systems Poland sp. Z o.o., Ul. Ekonomiczna 19, Częstochowa, Zakład Elektroniki , działając na podstawie Ustawy z dnia 24 czerwca 1983 r. o społecznej inspekcji pracy ( Dz. U. z 2015 r. poz. 567).
§2
Regulamin wyborów podany jest do wiadomości wszystkich pracowników ZF Automotive Systems Poland Sp. z o.o., nie później niż 7 dni przed dniem wyborów, wraz z listą kandydatów do Społecznej Inspekcji Pracy.
§3
1. Członkowie Społecznej Inspekcji Pracy wybierani są w drodze tajnego głosowania przeprowadzonego wśród pracowników ZF Automotive Systems Poland Sp. z o.o.
2. Członkiem Społecznej Inspekcji Pracy może zostać pracownik, którego staż pracy w ZF Automotive Systems Poland Sp. z o.o. Zakład Elektroniki wynosi przynajmniej 12 miesięcy, oraz został zaakceptowany jako kandydat, przez zarząd związku zawodowego organizującego wybory. Pracownicy zgłaszają swoje kandydatury do przedstawiciela MOZ Pracowników ZF w terminie w terminie do 23 marca 2022, wg wzorustanowiącego załączniknr 1 do niniejszego regulaminu
3. Zarząd związku zawodowego może wyrazić zgodę na kandydowanie pracownika legitymującego się stażem krótszym niż 12 miesięcy i nie bedącego członkiem MOZ Pracowników ZF.
§4
Prawo wyboru Społecznych Inspektorów Pracy mają wszyscy pracownicy zatrudnieni w ZF Automotive Systems Poland Sp. z o.o. Zakład Elektroniki na podstawie umowy o pracę.
§5
1. Po ogłoszeniu wyborów, związek zawodowy organizujący wybory, wskazują komisję skrutacyjną i komisję wyborczą, liczącą 3 osóby, składającą się z pracowników ZF Polska, wskazanych przez zarząd związku zawodowego.
2. W trakcie czynności związanych z wyborami, przy urnie musi przebywać, co najmniej
2 członków komisji skrutacyjnej.
3. W pracach komisji skrutacyjnej nie może brać udziału osoba ubiegająca się o wybór.
§6
1. Karty do głosowania wydawane są bezpośrednio przed głosowaniem.
2. Wzór karty stanowi załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. Karty będą oznakowane stemplem związków zawodowych organizujących wybory.
3. Każdemu pracownikowi przysługuje jedna karta do głosowania.
4. Głos oddawany jest przez postawienie znaku X, V lub + w odpowiednich polach.
5. Głos jest ważny, jeśli został postawiony znak X, V lub + przy nazwisku przynajmniej jednego kandydata. Można zakreślić tyle nazwisk, ilu jest kandydatów.
6. Głosowanie odbywa się w trakcie przerw regulaminowych.
7. Głosowanie oraz inne czynności związane z wyborem Społecznych Inspektorów Pracy, nie mogą zakłócić normalnego funkcjonowania zakładu.
§7
Po zakończeniu wyborów komisja skrutacyjna wyjmuje karty do głosowania z urny i przelicza głosy. Niezwłocznie po przeliczeniu głosów, komisja skrutacyjna sporządza protokół i ogłasza wyniki.Wyniki wyborów zostaną podane do wiadomości pracowników niezwłocznie
§8
1. Funkcję Społecznego Inspektora Pracy, obejmują kandydaci, którzy uzyskali największą ilość głosów.
2. Zakładowym SIP zostanie kandydat, który uzyskał największą ilość głosów.
3. W przypadku równej ilości głosów, wybrana zostaje osoba z dłuższym stażem w ZF
§9
1. W przypadku, gdy komisja skrutacyjna stwierdzi, że wybory są nieważne, przeprowadza się powtórne wybory po upływie 30 dni.
2. Wybory będą uznane za ważne, niezależnie od frekwencji.